
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HTHG |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.02W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±3ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 220°C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.023" (0.58mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of Y0795100R000F0W is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 11.5K OHM 1% 1/10W 0805
M55342K 100PPM 0705 4.53K 0.1% T
RES 33.2K OHM 0.1% 1/8W 1206
RES 510 OHM 2% 1/2W AXIAL
RES SMD 100 OHM 1% 0.02W 0805
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
AC/DC CONVERTER +/-15VDC