
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V15X5ZT |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.5 kOhms |
| Tolerance: | ±0.01% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case: | 1505 (3812 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of Y40342K50000T0W is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
D55342E 25PPM 1206 619 0.1% S WI
M55342K 100PPM 0603 3.7K 0.1% S
RES 30 OHM 0.5% 1/3W 1210
FUSE GLASS 5A 125VAC/VDC AXIAL
FERRITE BEAD 80 OHM 1206 1LN
RES SMD 2.5KOHM 0.01% 1/10W 1505
CONN ROUND NUT SILVER