Y116926K7000B0L
Description
SMR3D 26K700 TCR2 0.1% B B
DataSheet
Y116926K7000B0L PDF
Type Description
Series:SMR1D
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:26.7 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:3017 J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)