MMF25SFRE16R9
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MMF25SFRE16R9 PDF
Type Description
Series:MMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:16.9 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0204
Supplier Device Package:MELF
Ratings:-
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)