MP470R0L
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
MP470R0L 0.05% REELED
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MP470R0L PDF
Type Description
Series:MP
Package:-
Part Status:Active
Resistance:470 Ohms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Metal Foil
Features:-
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:1210 (3225 Metric), J-Lead
Supplier Device Package:2-SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)