LVC25JR300EV
Description
RES 0.3 OHM 5% 1W 2512
DataSheet
LVC25JR300EV PDF
Part Status:Active
Resistance:300 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.130" W (6.35mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)