RN731ETTP6800F25
Description
RES 680 OHM 1% 1/16W 0402
DataSheet
RN731ETTP6800F25 PDF
Part Status:Not For New Designs
Resistance:680 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)