Y406650R0000B0R
Description
FRSH2512 50R000 TCR2.5 0.1% B T
DataSheet
Y406650R0000B0R PDF
Type Description
Series:FRSH
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:50 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1.2W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2.5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)