Y1633412R000T0R
Description
VFCP2512 412R00 TCR0.2 0.01% B T
DataSheet
Y1633412R000T0R PDF
Type Description
Series:VFCP
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:412 Ohms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)