ERJ-S08D20R5V
Description
1206 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 20
DataSheet
ERJ-S08D20R5V PDF
Type Description
Series:ERJ-S08
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:20.5 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)