CRT0603-PW-6492ELF
Description
RES SMD 64.9K OHM 1/10W 0603
DataSheet
CRT0603-PW-6492ELF PDF
Part Status:Active
Resistance:64.9 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)