Y16253K48000B9W
Description
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 0.3W 1206
DataSheet
Y16253K48000B9W PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:3.48 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)