RNCF2010DTC41R2
Description
RES 41.2 OHM 0.5% 1/3W 2010
DataSheet
RNCF2010DTC41R2 PDF
Part Status:Active
Resistance:41.2 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)