RNCF2010BKE1M65
Description
RES 1.65M OHM 0.1% 1/4W 2010
DataSheet
RNCF2010BKE1M65 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.65 MOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)