MMF25SFRE1K82
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
DataSheet
MMF25SFRE1K82 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.82 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)