Y16362K50000F0W
Description
VSMP0603 2K5000 TCR0.2 1% B W
DataSheet
Y16362K50000F0W PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:2.5 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)