RN732BTTD24R3C50
Description
RES 24.3 OHM 0.25% 1/8W 1206
DataSheet
RN732BTTD24R3C50 PDF
Part Status:Not For New Designs
Resistance:24.3 Ohms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)