Y14720R10000E9R
Description
RES 0.1 OHM 0.2% 2W 3637
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
Y14720R10000E9R PDF
Type Description
Series:CSM3637S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 mOhms
Tolerance:±0.2%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)