Y14880R15000D4R
Description
RES 0.15 OHM 0.5% 2W NONSTANDRD
DataSheet
Y14880R15000D4R PDF
Type Description
Series:CSM
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:150 mOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)