Y17453K92000Q2R
Description
V/N 303139U 3K9200 0.02% B T 155
DataSheet
Y17453K92000Q2R PDF
Type Description
Series:SMR1DZ
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:3.92 kOhms
Tolerance:±0.02%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:2512 J-Lead
Supplier Device Package:SMD, Stand Off
Ratings:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)