ERJ-3RBD1101V
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
RES 1.1K OHM 0.5% 1/10W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
ERJ-3RBD1101V PDF
Type Description
Series:ERJ-3RB
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.1 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)