ERJ-S1TD1623U
Description
2512 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 16
DataSheet
ERJ-S1TD1623U PDF
Type Description
Series:ERJ-S1T
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:162 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)