MMF25SBRD84R5
Description
RES SMD 0.1% 1/4W MELF
DataSheet
MMF25SBRD84R5 PDF
Part Status:Active
Resistance:84.5 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0204
Supplier Device Package:MELF
Ratings:-
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)