RNCF2512DTC37R4
Description
RES 37.4 OHM 0.5% 1W 2512
DataSheet
RNCF2512DTC37R4 PDF
Part Status:Active
Resistance:37.4 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)