RU73X2A1K5LTDF
Description
RES 1.5 KOHM 0.01% 1/10W 0805
DataSheet
RU73X2A1K5LTDF PDF
Part Status:Active
Resistance:1.5 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)