Y40653K17180Q0W
Description
RES SMD 3.1718K OHM 0.8W 2010
DataSheet
Y40653K17180Q0W PDF
Type Description
Series:FRSH
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:3.1718 kOhms
Tolerance:±0.02%
Power (Watts):0.8W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2.5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)