RP2S0DA6K20J
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
RES 6.2K OHM 5% 2W 4527
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RP2S0DA6K20J PDF
Type Description
Series:RP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:6.2 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:-
Features:-
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:4527 J-Lead
Supplier Device Package:4527
Ratings:-
Size / Dimension:0.455" L x 0.240" W (11.56mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):0.231" (5.87mm)