ERJ-L12UJ82MU
Description
RES 0.082 OHM 5% 1/2W 1812
DataSheet
ERJ-L12UJ82MU PDF
Type Description
Series:ERJ-L12
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:82 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)