RN73R2ETTD4593D50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RN73R2ETTD4593D50 PDF
Type Description
Series:RN73R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:459 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)