M55342K02B4E75PTFV
Description
M55342K 100PPM 0505 4.75K 1% P T
DataSheet
M55342K02B4E75PTFV PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:-
Tolerance:-
Power (Watts):-
Composition:-
Features:-
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:-
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RN732ATTD1451D25
RN732ATTD1451D25
RES 1.45K OHM 0.5% 1/10W 0805
RN732BTTD2051F50
RN732BTTD2051F50
RES 2.05K OHM 1% 1/8W 1206
RN731ETTP38R3D50
RN731ETTP38R3D50
RES 38.3 OHM 0.5% 1/16W 0402
1W575
1W575
RES-1W 7.5M OHM 2%
FUSE BOARD MNT 2A 250VAC 125VDC
SiT5156AE-FD-25VT-48.000000Y
SiT5156AE-FD-25VT-48.000000Y
XTAL OSC VCTCXO 48.0000MHZ
M55342K02B4E75PTFV
M55342K02B4E75PTFV