Y14870R12000F6R
Description
RES 0.12 OHM 1% 1W 2512
DataSheet
Y14870R12000F6R PDF
Type Description
Series:CSM
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:120 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)