RN732BTTD8202A10
Description
RES 82K OHM 0.05% 1/8W 1206
DataSheet
RN732BTTD8202A10 PDF
Part Status:Not For New Designs
Resistance:82 kOhms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)