Y1172909R000T0R
Description
VSM0805 909R00 TCR2 0.01% B T
DataSheet
Y1172909R000T0R PDF
Type Description
Series:VSM
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:909 Ohms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)