Y16251K40000B23R
Description
V/N 303135 1K4000 0.1% B T 15557
DataSheet
Y16251K40000B23R PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:1.4 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)