P0603H8250FBT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
Description
SFERNICE THIN FILMS
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
P0603H8250FBT PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:-
Tolerance:-
Power (Watts):-
Composition:-
Features:-
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:-
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
M55342H08B47D5RTS
M55342H08B47D5RTS
M55342H 50PPM 2010 47.5 1% R TS
RN73R2ETTD2872A25
RN73R2ETTD2872A25
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
M55342H12B1B23RTS
M55342H12B1B23RTS
M55342H 50PPM 0603 1.23K 0.1% R
ESMH250VSN103MP40S
ESMH250VSN103MP40S
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP
1210Y1K20390KCR
1210Y1K20390KCR
CAP CER 39PF 1.2KV C0G/NP0 1210