ERJ-L1DUF93MU
Description
RES 0.093 OHM 1% 1/2W 2010
DataSheet
ERJ-L1DUF93MU PDF
Type Description
Series:ERJ-L1D
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:93 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)