Y16244K02000D23R
Description
V/N 303134 4K0200 0.5% B T 15557
DataSheet
Y16244K02000D23R PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:4.02 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)