RN732ATTD18R7B25
Description
RES 18.7 OHM 0.1% 1/10W 0805
DataSheet
RN732ATTD18R7B25 PDF
Part Status:Not For New Designs
Resistance:18.7 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)