RR1220P-9312-D-M
Description
RES SMD 93.1KOHM 0.5% 1/10W 0805
DataSheet
RR1220P-9312-D-M PDF
Type Description
Series:RR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:93.1 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)