MEV07V33R0FE
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
RES 33 OHM 0.1% 1W 0207
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MEV07V33R0FE PDF
Type Description
Series:MEV
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:33 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0207
Supplier Device Package:0207
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)