RQ73C1J69K8BTDF
Description
RQ 0603 69K8 0.1% 10PPM 1K RL
DataSheet
RQ73C1J69K8BTDF PDF
Part Status:Active
Resistance:69.8 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.15W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)