RLM0816T4F-4-R003-FNH
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
RES 0.003 OHM 1% 1/2W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RLM0816T4F-4-R003-FNH PDF
Type Description
Series:RLM0816T4F-4
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:3 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Supplier Device Package:0816
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)