Y402520K0000Q5R
Description
V/N 303265 20K000 0.02% B T 1571
DataSheet
Y402520K0000Q5R PDF
Type Description
Series:FRSM
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:20 kOhms
Tolerance:±0.02%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)