MMF1WSFRE510K
Description
RES SMD 1% 1W MELF
DataSheet
MMF1WSFRE510K PDF
Part Status:Active
Resistance:510 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)