ERJ-U08F6203V
Description
RES 620K OHM 1% 1/8W 1206 SMD
DataSheet
ERJ-U08F6203V PDF
Type Description
Series:ERJ-U08
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:620 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)