WSLP2010R0150FEA
Description
RES 0.015 OHM 1% 2W 2010
DataSheet
WSLP2010R0150FEA PDF
Type Description
Series:WSLP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:15 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Element
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)