Y1625100R000F9R
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
VSMP1206 100R00 TCR0.2 1.0% S T
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
Y1625100R000F9R PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)