Y1623600R000B0L
Description
RES SMD 600 OHM 0.1% 8W TO220-2
DataSheet
Y1623600R000B0L PDF
Type Description
Series:VPR220SZ
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:600 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):8W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:TO-220-2, SMD
Supplier Device Package:TO-220-2
Ratings:-
Size / Dimension:0.615" L x 0.400" W (15.62mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max):0.158" (4.01mm)