RW1S0BA21R0FE
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
RES 21 OHM 1% 1W 2515
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RW1S0BA21R0FE PDF
Type Description
Series:RW
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:21 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:±90ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2515 J-Lead
Supplier Device Package:2515
Ratings:-
Size / Dimension:0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
Height - Seated (Max):0.141" (3.58mm)