ERJ-A1BF6R2U
Description
RES SMD 6.2 OHM 1.33W 2512 WIDE
DataSheet
ERJ-A1BF6R2U PDF
Type Description
Series:ERJ-A1
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:6.2 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.33W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)